off
Turcja zrzuca maskę

Turcja zrzuca maskę

Posted by

Erdogan ogłosił, że Turcja jest kontynuacją Imperium Osmańskiego. Ogłosił to sam Recep Tayyip Erdoğan, który powiedział, że choć granice państwa i formy rządów uległy zmianie to „esencja i dusza” wciąż pozostają

takie same. Tak więc skoro jest Imperium to kto jest „Sułtanem”?
W ostatnich latach, Erdogan wzywał świat islamu do zjednoczenia. Mówił, że Zachód wywołuje wszelkie konflikty tylko po to, aby poróżniać ze sobą i osłabiać siłę Muzułmanów. W zeszłym roku turecki przywódca ogłosił, że Islam musi stawić czoła „faszystowskiej Unii Europejskiej”, że Muzułmanie są przyszłością Europy i wezwał ich do płodzenia wielu dzieci, którzy w przyszłości będą mogli zastąpić rdzennych Europejczyków. W tym samym czasie premier Mevlüt Çavuşoğlu powiedział, że w Europie wkrótce ma wybuchnąć „święta wojna”.
Cóż, już jasno teraz widać, że Erdogan zamierza odbudować Imperium Osmańskie stosując doktrynę religijno-polityczną, znaną jako panislamizm, czyli poprzez pojednanie wszystkich wyznawców islamu. Jakoś dziwnie ta wizja Erdogana bardzo przypomina plany tzw. Państwa Islamskiego, które kilka lat temu zapowiadało powstanie wielkiego kalifatu i eksterminację Europejczyków. Co o tym myśleć?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

off