off
Grupa uderzeniowa USA - lotniskowiec Harry Truman

Grupa uderzeniowa USA - lotniskowiec Harry Truman

Najwyższy Alarm Wojenny w Rosyjskiej Armii.

Posted by

Jednostki rakietowa armii rosyjskiej zostały postawione w stan najwyższej gotowości bojowej. Sytuacja jest bardzo poważna. Najwyższa gotowość bojowa armii rosyjskiej została postawiona w skutek decyzji rządu USA, który wysłał z bazy marynarki wojennej w Norfolk w Wirginii grupę uderzeniową z lotniskowcem USS Harry Truman na czele, eskortowanym przez krążownik rakietowy USS Normandy, okręty podwodne i sześć niszczycieli z łączną liczbą załogi wynoszącą 6 500 ludzi. W śród niszczycieli znajdują sie USS Arleigh Burke, USS Bulkeley, USS Forrest Sherman, USS Farragut, USS Jason Dunham i USS The Sullivans. Wkrótce dołączyć ma do nich jeszcze niemiecka fregata Hessen. Do grupy uderzeniowej dołączyć jeszcze mają niszczyciel rakietowy USS Donald Cook i okręt USS Porter. Sam USS Donald Cook dysponujący 60 pociskami Tomahawk, jest w stanie dokonać ataku na terytorium syryjskie. Właśnie ten okręt brał udział w ataku na bazę lotniczą Szajrat w Syrii w kwietniu 2017 roku po tym, jak Stany Zjednoczone obciążyły syryjskie władze odpowiedzialnością za rzekome użycie chemicznych substancji trujących w Chan Szajchun. Amerykański prezydent Donald Trump odgrażał się wcześniej, że może użyć siły w związku z rzekomym atakiem chemicznym w mieście Douma, o dokonanie którego oskarżono rząd syryjski. Źródła tych rewelacji pochodzą od islamistycznych ugrupowań, które utrzymują pozycję w mieście, choć z dnia na dzień ich sytuacja jest coraz gorsza i coraz bliższe jest pokonanie ich przez Syryjską Armię Arabską. Tymczasem lekarze z Czerwonego Półksiężyca nie znaleźli żadnych ofiar ataku, ponadto siły rosyjskie stwierdzają, że doniesienia są nieprawdziwe i zostały sfabrykowane przez terrorystów obawiających się porażki i szukających pretekstu do uderzenia na Syrię. Jednak zachodnie media trąbią o ataku i winie Assada, którego Trump nazwał „zwierzęciem” (sic!). Atak na Syrię może się odbyć bez mandatu Rady Bezpieczeństwa ONZ, co potwierdziła Ambasador USA przy ONZ, Nikki Haley. Bardzo ciekawe, co chodzi po głowie przywódcą światowych potęg, czy myślą w tym momencie o ludziach? To bardzo poważna sytuacja, która może się przerodzić w konflikt globalny, a wtedy ucierpią tylko cywile, bo przywódcy ukryją się w przeciwatomowych schronach głęboko pod górami. Dziwnym wydaje się fakt, że informacje o rzekomym dokonaniu ataku chemicznego pojawiła się dzień po spotkaniu przywódców Rosji, Turcji i Iranu, którzy porozumieli się w sprawie konfliktu syryjskiego, gdzie m.in. ustalili, że stoją na stanowisku obrony integralności terytorialnej Syrii.
Sytuacja rozpalona jest do granic możliwości. Jeśli sytuacja w Syrii zostanie uregulowana według rosyjskiego scenariusza (a wszystko w tym kierunku zmierza), to autorytet USA wśród sojuszników będzie podkopany. Czy USA może sobie na to pozwolić? Raczej nie.
Ale cena przywrócenia amerykańskiej hegemonii może być bardzo wysoka: trzecia wojna światowa.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

off
cheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on sale
  • king crab atl
  • king crab menu
  • ffxiv kholusian king crab