off
Okręt podwodny

Okręt podwodny

Rosyjskie okręty podwodne zaskoczyły Brytyjczyków

Posted by

The Times pisze, powołując się na źródła, iż brytyjska łódź podwodna miała nie lada problem z rosyjskimi okrętami w czasie ataku na Syrię i nie mogła uczestniczyć w operacji zaplanowanej przez Koalicję. Przyczyna? Nie mogła zająć dogodnej pozycji na skutek konfrontacji z rosyjskimi okrętami podwodnymi. „Czarne Dziury” – tak nazywane są rosyjskie okręty podwodne z powodu bardzo cichego napędu. Są pod wodą bardzo trudne do wykrycia. Według informacji gazety, jeden lub dwa podwodne okręty rosyjskie grały z brytyjskim okrętem podwodnym klasy Astute, uzbrojony był w pociski manewrujące, w kotka i myszkę na Morzu Śródziemnym.

Brytyjski okręt podwodny  klasy ASTUTE

Brytyjski okręt podwodny klasy ASTUTE

Brytyjscy marynarze także musieli uciekać przed dwoma rosyjskimi fregatami i samolotem bojowym przeznaczonym do zwalczania okrętów podwodnych. W związku z tym okrętowi podwodnemu nie udało się podpłynąć na odległość wystarczającą do przeprowadzenia ataków na Syrię. Przy czym w ciągu kilku dni okręt podwodny starannie się kamuflował. Jak pisze gazeta, „czarnymi dziurami” okazały się okręty podwodne klasy Kilo w klasyfikacji NATO, które wypłynęły z syryjskiego portu Tartus. Dwa silniki na olej napędowy i napęd elektryczny pozwalają im na rozwijanie ogromnej prędkości. Te okręty są uzbrojone w nowoczesne torpedy, pociski manewrujące, broń elektroniczną oraz pociski do zwalczania okrętów nawodnych i podwodnych.

Rosyjski okręt podwodny klasy KILO

Rosyjski okręt podwodny klasy KILO

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

off
cheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on sale