off
Shalamcheh

Shalamcheh

Iran ma swoją tarczę antyrakietową

Posted by

Iran na paradzie wojskowej zaprezentował nowy system obrony przeciwlotniczej „Kamin-2″.
W środę, w czasie defilady wojskowej z okazji Dnia Armii, Iran zaprezentował nowy system obrony przeciwrakietowej „Kamin-2″ — podaje agencja IRNA.
Według danych agencji nowy system potrafi zestrzeliwać bezzałogowe aparaty latające na niskiej wysokości. Mowa tu o dronach i wszelkich pociskach rakietowych. Nowy system obrony przeciwlotniczej jest zmodernizowaną wersją kompleksu „Mersad”, który jest zaawansowanym systemem obrony powietrznej o niskim i średnim zasięgu opracowanym w 2010 roku. Wystrzeliwuje on pociski Shahin (Falcon), które są odwrotnymi inżynierskimi, ulepszonymi w skali kraju wersjami amerykańskiej MIM-23 Hawk surface-to- pociski powietrzne . Korzysta z szeregu rodzimych radarów i urządzeń elektronicznych. Iran również opracował nowy, fazowany radar tablicowy o nazwie Hafez dla systemu Mersad. Hafez to radar 3D o zasięgu 250 km i możliwość jednoczesnego śledzenia aż 100 celów. System korzysta z 4 takich radarów, co umożliwia mu śledzenie 400 celów jednocześnie. System „Kamin-2” jest gotowy do współdziałania z nowymi pociskami rakietowymi zwanymi Shalamche. Irański minister obrony Ahmad Vahidi stwierdził, że prędkość tego pocisku to mach 3 czlio 3 razy więcej niż prędkość dźwięku. Pociski wyposażone są w nową elektronikę, która sprawia, że antyrakieta ​​jest wysoce odporna na działania elektroniczne.
W czasie imprezy zaprezentowano też ostatnią wersję czołgu „Zulfikar”, pojazdy bojowe, artylerię i inne rodzaje broni — głosi komunikat.
W swoim wystąpieniu, na uroczystości z okazji Dnia Armii, prezydent kraju Hasan Rouhani podkreślił, że Iran nie szuka konfliktów, ale „pokój może sąsiadować z siłą”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

off