off
Michał Szyba

Michał Szyba

Michał Szyba zmienia klub i kraj

Posted by

Michał Szyba, bohater meczu o brązowy medal MŚ 2015 w Katarze, przenosi się do Francji. 30-letni prawy rozgrywający podpisał kontrakt z 12. drużyną minionego sezonu Lidl Starligue, Cesson Rennes HB.
Do Bretanii Szyba przeniesie się ze szwajcarskiego Kadetten Schaffhausen, w którym spędził dwa lata. Jego transfer jest zaskoczeniem – w Szafuzie miał bowiem umowę ważną jeszcze przez rok z opcją przedłużenia na kolejny sezon.
Cesson Rennes będzie jego piątym klubem w karierze po Unii Lublin, Azotach Puławy oraz słoweńskim RK Gorenje Velenje i wspomnianym Kadetten. Przenosiny do Francji to dla niego szansa na powrót do regularnej gry i – w dalszej perspektywie – reprezentacji. W Kadetten Szyba obniżył loty, przez co stracił miejsce w drużynie narodowej – najpierw u Tałanta Dujszebajewa, a później u Piotra Przybeckiego.
Z reprezentacją wystąpił na igrzyskach w Rio, mistrzostwach Europy w 2014 i 2016 roku oraz mistrzostwach świata w 2015 roku, na których kadra wywalczyła brąz. Był bohaterem meczu o medal, w którym rzucił osiem bramek.
W nowym zespole były reprezentant Polski będzie rywalizował o miejsce w wyjściowej siódemce z Islandczykiem Geirem Gudmundsson. W dwóch poprzednich sezonach 24-latek wystąpił w 40 meczach Rennes i rzucił 70 bramek.
Szyba będzie obok Rafała Przybylskiego (Fenix Toulouse HB) jednym z dwóch Polaków występujących we francuskiej Lidl Starligue.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

off