off
Europejska Armia

Europejska Armia

Francja i Niemcy chcą stworzenia europejskiej armii

Posted by

Obecny prezydent Francji oświadczył podczas obchodów setnej rocznicy pierwszej wojny światowej, że trzeba niezwłocznie powołać europejską armię. W pewnych kręgach politycznych odebrano to jako zapowiedź końca NATO w Europie. Ideę poparła Angela Merkel. Oznacza to, że Unia Europejska będzie wkrótce posiadała swoją armię, która będzie w stanie interweniować zbrojnie w państwach, w których zdaniem Unii Europejskiej, łamane są narzucone przez nią prawa. Po powołaniu takiej armii nie będzie żadnego problemu, aby zgodnie z ustawą 1066 zbrojnie przywoływać niepokorne państwa do europejskiego porządku wyznaczanego przez Niemcy i Francję.
Powołanie armii europejskiej może oznaczać koniec suwerenności narodowej w zakresie obronności. Ten francusko-niemiecki projekt może skutkować tym, że armia będzie finansowana przez państwa, które później na wzór starożytnej armii rzymskiej, będą pacyfikowane jeżeli nie podporządkują się jedynie słusznej władzy z Brukseli. W Unii Europejskiej już ustalono na 2025 rok tak zwany wspólny system podatkowy. Znikną obecne składki członkowskie a na ich miejsce wejdzie podatek europejski. To z jego części będzie budowana europejska armia.
Jeżeli dojdzie do powstania europejskiej armii, to będzie to niewątpliwie wielki sukces Niemiec i kolejny krok do dominacji w Europie, gdyż z pewnością podporządkowanie sobie za pomocą dyplomacji ponad 20 europejskich krajów wymaga siły zbrojnej, która będzie chroniła interesy zarówno Francji jak i Niemiec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

off