off
Chipowanie w Australii

Chipowanie w Australii

Australia wprowadza chipy RFID

Posted by

„Australijczycy stają się superludźmi dzięki technologii mikroprocesorowej” – pod tym nagłówkiem największy australijski serwis mediowy news.com.au (News Corp Australia) donosi: ” To może brzmieć jak science-fiction, ale setki Australijczyków zamieniają się w super-ludzi, którzy potrafią otwierać drzwi, włączać światła i logować się do komputera machnięciem ręki.” Jak mówi Shanti Korporaal z Sydney, której wszczepiono pod skórę chip RFiD „Teraz może dostać się do pracy i swojego samochodu bez posiadania karty lub kluczy i mówi, że jej ostatecznym celem jest całkowite pozbycie się portfela i kart. Mikroczipy, które mają wielkość ziaren ryżu, mogą działać jak wizytówki i przesyłać dane kontaktowe do smartfonów i przechowywać złożone dane medyczne.

RFiD

RFiD


Amal Graafstra, który w 2005 roku stał się jednym z pierwszych na świecie właścicelem wszczepionego czipa RFID, właśnie trafił na pierwsze strony gazet w USA z prototypem pierwszego na świecie inteligentnego pistoletu aktywowanego implantem i jest wielkim zwolennikiem tej nowej technologii przy gromkim wtórze mediów. W wywiadzie dla mediów australijskich Amal wyjaśnił, że technologia, którą wszczepił w swoje ciało „dała mi zdolność komunikowania się z maszynami. Jestem dosłownie zintegrowany z maszynami teraz mogę żyć jako super-człowiek”. Plan chpowania Australijczyków zaczyna się rozwijać, ale nacisk na chipowanie nie jest wynikiem nakazanych reform opieki zdrowotnej, ale raczej sprytną kampanią propagandowa mikrochipowaniu RFID, która daje ludziom nadludzkie możliwości przez co ludzie sami o nią zabiegają i wręcz proszą o zachipowanie.
Ciekawe jak odbędzie się to w naszym kraju. Przypomnieć należy, iż w 2019 roku w naszym kraju do obiegu wchodzą nowe, biometryczne dowody osobiste. Jest to swoistego rodzaju preludium do dalszych działań, które z pewnością narzuci Polsce Bruksela.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

off