off
Jagoda Banaszczyk – wyśpiewała III miejsce !

Jagoda Banaszczyk – wyśpiewała III miejsce !

Posted by

1 lipca w Filharmonii Sudeckiej odbył się finał VI Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Świdnicę reprezentowało dwóch uzdolnionych wokalistów. Jagoda Banaszczyk oraz w barwach Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy Daniel Suchojad jako zgłoszenie indywidualne. Obydwoje trenują pod okiem specjalisty od wokalu nauczycielki SP nr 8 Kamilli Banaszczyk. Oboje Pokonali rywali w eliminacjach do VI Festiwalu Piosenki Dziecięcej organizowanego przez Filharmonię Sudecką. Festiwal prestiżowy,
który stanowczo decyduje o finalistach. Wśród finalistów są wokalisci z Poznania, Mieroszowa, Świdnicy i Bielawy, która w tym roku zdominowała festiwal ilością uczestników. Repertuar bardzo trudny, gdyż tym razem organizator sięgnął do piosenek musicalowych i filmowych. Było się na kim wzorować. Obok „Pana Kleksa” pojawił się „Upiór z Opery”, któremu na nosie grała „Kaczka Dziwaczka”. Były też piosenki z „Metra”. Aranżacje przygotowano prawidłowo, słuchało się całości dobrze. Wśród 18 finalistów nasza świdnicka reprezentacja wypadła bardzo dobrze. Daniel Suchojad był jedynym chłopcem, który na scenie zaśpiewał piosenkę dyszkantem (w języku włoskim dyszkant to „biały głos” (voce bianca); w angielskim to „sopran chłopięcy” (boy soprano). Wśród obecnych stylów muzycznych i popularności muzyki technokratycznej Daniel Suchojad był niewątpliwą muzyczną perełką. Jagoda Banaszczyk natomiast po raz kolejny udowodniła, że muzycznie stoi na wysokim poziomie.
Laureatka wielu prestiżowych nagród, pochodząca z muzycznej rodziny, prócz śpiewu uczy się grać na oboju w Gimnazjum muzycznym w Wałbrzychu. Gra też z zamiłowania na skrzypcach. Idealne, subtelne zmiany w linii melodycznej piosenki z „Metra” nie stanowiły dla niej żadnego problemu. Przybyli na koncert Świdniczanie z dumą gratulowali występu obydwóm reprezentantom miasta. Wśród nagrodzonych znalazła się Jagoda Banaszczyk zajmując 3 miejsce w swojej kategorii przy 2 drugich miejscach równorzędnie. Zarówno Daniel Suchojad jak i Jagoda Banaszczyk po powrocie z wakacji zostaną zaproszeni do realizacji nagrania w studio Radia Świdnica.
Gratulujemy!

8 komentarzy

  1. Strona bardzo ciekawa. Interesująca szata graficzna.Bardzo fajna strona….
    ja polecam swoją.

  2. Dobra stronka Polecam i pozdrawiam

  3. Pingback: Brass burner

  4. Pingback: Here

  5. Pingback: Arni

  6. Pingback: Elka

  7. Pingback: Anka

  8. Pingback: Ola

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

off