off
Warszawa: w 2023 zakaz palenia węglem?

Warszawa: w 2023 zakaz palenia węglem?

Posted by

Warszawa planuje w przyszłości wprowadzić zakaz spalania węgla oraz innych paliw stałych w mieście. To deklaracja z Trzeciego Kongresu Czystego Powietrza. Kongres odbył się 26 lutego 2020 r w Warszawie.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy powiedział na kongresie:

“Chcemy wyeliminować węgiel używany w indywidualnych źródłach ogrzewania oraz wprowadzić zakaz palenia w kominkach i innych urządzeniach niebędących głównymi źródłami ciepła w dniach z prognozowanym przekroczeniem normy jakości powietrza. Zgodnie z przewidywaniami, będziemy mogli wdrożyć przepisy w IV kwartale 2023 roku”

Elżbieta Lanc z zarządu województwa mazowieckiego zadeklarowała wsparcie prezydenta i walkę ze smogiem.

“Spalania węgla nie można zakazać z dnia na dzień. Wprowadzenie tak znaczącego zaostrzenia postanowień uchwały musi być dobrze przemyślane i racjonalnie realizowane. (…) My jako samorząd Mazowsza deklarujemy pomoc organizacyjną, ale też finansową w ramach środków unijnych i środków z budżetu województwa”

Analizy wykazały, że takie posunięcie doprowadzi do spadku wszystkich badanych zanieczyszczeń ale głównie zmniejszyła by liczbę osób narażonych na skażenie pyłem z 1.6 mln na zaledwie 13 tys

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

off