off
Aleja Gwiazd Sportu w Wałbrzychu

Aleja Gwiazd Sportu w Wałbrzychu

Posted by

W piątek 06.03 o godzinie 16:00, przed budynkiem Aqua-Zdroju odsłonięto tablicę przedstawiającą nazwiska sportowców, którzy osiągnęli najwięcej dla wałbrzyskich drużyn.

Podobna aleja występuje również w innych polskich miastach, na przykład w Łodzi, Krakowie i Międzyzdrojach. Oprócz granitowych płyt z nazwiskami sportowców przed budynkiem Aqua-Zdroju stanęły również tablice z pamiątkami zdobytymi przez wałbrzyskich zawodników w zawodach krajowych i międzynarodowych – są to medale z mistrzostw świata, Europy oraz Igrzysk Olimpijskich.

Mariusz Staszak z Wałbrzyskiego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Aqua-Zdrój poinformował, że w pierwszej kolejności zostaną zaprezentowane tablice takich sportowców z Wałbrzycha jak Mieczysław Młynarski – były koszykarz, reprezentant kraju, olimpijczyk, Dariusz Baranowski – kolarz szosowy, trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne, Stanisław Grędziński – lekkoatleta, mistrz Europy, Urszula Włodarczyk – dwukrotna medalistka halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce, Krzysztof Ignaczak – reprezentant Polski w siatkówce oraz Eugeniusz Skarupa – wicemistrz Igrzysk Paraolimpijskich w Arnhem.

W spotkaniu wzięli udział Prezydent Wałbrzycha dr. Roman Szełemej, Prezes Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua-Zdrój Piotr Rachwalski oraz sportowcy i działacze.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

off