off
Mistrzowie Polski kończą rywalizację

Posted by

AKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała u siebie mecz z Kuzbassem Kemerowo wynikiem 1:3. Był to mecz rewanżowy 1/4 finału siatkarskiej Ligi Mistrzów. Ten wynik przesądził o tym, że nasi rodacy pożegnali się z dalszą rywalizacją.

Na początku meczu oba zespoły prowadziły bardzo wyrównaną grę, przez pewien czas wynik oscylował wciąż wokół remisu. Dzięki wspaniałym zagraniom Kamila Semeniuka ZAKSA wygrała seta wynikiem 25:21.

W drugiej partii, podobnie jak w pierwszej, przez długi czas drużyny zacięcie walczyły o remis. Niestety, później dobra passa skończyła się dla polskiej drużyny, która zakończyła set dwupunktową przegraną. Podobnie skończyła się dla mistrzów Polski trzecia partia meczu.

Finał zawodów nie obfitował w żadne fenomenalne akcje Zaksy, które pozwoliłyby odrobić straty i ostatecznie drużyna przegrała ostatni set wynikiem 20:25. Tym samym gracze z Kamerowa zapewnili sobie miejsce w półfinale siatkarskiej Ligii Mistrzów, wygrywając cały mecz 3:1.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Kuzbass Kemerowo 1:3 (25:21, 23:25, 18:25, 20:25)