off
Zasady obowiązkowej kwarantanny dla osób wracających z kraju

Zasady obowiązkowej kwarantanny dla osób wracających z kraju

Posted by

Obowiązek 14 dniowej kwarantanny dotyczy każdej osoby, która przekroczyła granicę. Nie jest ważne czy przeszła granice pieszo, autem, autokarem czy specjalnym samolotem czarterowym. Warto podkreślić, że za złamanie nakazu grozi kara.

Zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia, każda taka osobą jest zobligowana do samoizolacji we własnym zakresie. Z granicy czy lotniska należy się kierować prosto do domu. Bez żadnych wizyt u znajomych czy rodziny oraz w sklepach.

W trakcie kwarantanny zabronione jet wychodzenie z domu. Nie wolno wychodzić nawet z psem czy na zakupy. Należy również badać stan swojego zdrowia i mierzyć temperaturę 2 razy dziennie.
W razie pogorszenie się stanu należy zadzwonić do sanepidu (tel. 74/852-05-36 lub 691-730-274). Policja będzie sprawdzać czy przestrzegamy kwarantanny i jesteśmy w domu. Za złamanie nakazu grozi kara 5 000 zł bądź przymusowa izolatka.

Gdy kwalifikujemy się do kwarantanny lecz nie mamy możliwości poddania się jej należy skontaktować się telefonicznie z Miejski Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świdnicy, który poinformuje o dalszej procedurze (tel. 75/854-90-53: 74/640-28-88).

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

off