off
WOŚP kupi 150 łóżek do intensywnej terapii

WOŚP kupi 150 łóżek do intensywnej terapii

Posted by

150 łóżek do intensywnej terapii, które zostaną zakupione przez WOŚP trafi głownie do 19 szpitali jednoimiennych powołanych prze Ministerstwo Zdrowia do walki z koronawirusem. Taką informację podała w piątek fundacja. Do szpitali wytypowanych wraz z resortem zdrowia szpitali łóżka trafią z końcem kwietnia.

Jak informuje fundacja od kilku dni pozostaje w kontakcie z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, konsultując ewentualną pomoc w doposażaniu szpitali.

Sprzęt na OIOM’ach ma pojawić się z końcem kwietnia. Nie będą to respiratory jak początkowo przypuszczano. WOŚP dostaje o nie pytania od momentu pierwszych zakażeń COVID-19 w Polsce.

„Respiratory są istotnie niezbędne do leczenia osób zarażonych koronawirusem, ale te urządzenia nie są tak po prostu dostępne, nie stoją na półkach. Wcześniej, gdy w ramach zakupów z Finału zamawialiśmy po kilkadziesiąt respiratorów, musieliśmy na nie czekać przez kilka miesięcy, dziś, gdy cały świat składa zamówienia, tych urządzeń zwyczajnie nie ma”

– mówi Jerzy Owsiak, prezes WOŚP tłumacząc decyzję.

Jak dodaje:”

Trafią do nas do końca kwietnia (łóżka red.). To zakupy za blisko 4 miliony złotych. Będziemy ustalali z Ministerstwem Zdrowia, gdzie te łóżka mają trafić, głównie będą to nowe szpitale, wytypowane do walki z koronawirusem.”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

off