off
Bitwa pod Grunwaldem odwołana

Bitwa pod Grunwaldem odwołana

Posted by

Coroczna inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem w tym roku się nie odbędzie. Organizatorzy poinformowali o tym we wspólnym komunikacie. Jak przyznali, wpływ na tą decyzję miała „troska o bezpieczeństwo publiczne mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego oraz gości odwiedzających region”.

„Biorąc pod uwagę zagrożenie spowodowane koronawirusem, z przykrością musieliśmy podjąć trudną, ale jedyną odpowiedzialną w tej sytuacji dezycję o odwołaniu tegorocznych Dni Grunwaldu oraz inscenizacji bitwy”

– podali w czwartkowym oświadczeniu organizatorzy.

Jak dodają –

„Jest nam tym bardziej przykro, że tegoroczna edycja miała mieć charakter wyjątkowy, ze względu na okrągłą, 610. rocznicę pamiętnej bitwy. Bezpieczeństwo i zdrowie Polek i Polaków, turystów oraz uczestników inscenizacji z kraju i ze świata jest jednak najważniejsze. Jesteśmy głęboko przekonani, że spotkamy się w przyszłym roku, tym bardziej spragnieni bitewnego chrzęstu zbroi oraz przepięknej lekcji patriotyzmu, której w tym historycznym miejscu doświadczaliśmy niezmiennie od 23 lat”

Inscenizacja gromadziła od lat kilkadziesiąt tysięcy widzów a do bitwy na polu walki stawało ponad tysiąc rekonstruktorów z Polski oraz świata.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

off