off
Rodzina

Rodzina

Atak na rodzinę

Posted by

Odpowiedzią na potężny „atak na rodzinę” oraz „fałszowanie rzeczywistości” są resortowe zmiany kierunku rozwoju oświaty – tłumaczył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. W ostatnich dniach media obiegła wypowiedź jego doradcy, który zapowiadał m.in. edukację dziewcząt w kierunku „ugruntowania cnót niewieścich”.

Przemysław Czarnek odniósł się w prasie do nowych założeń polityki oświatowej MEiN, które wyciekły do mediów. Część z nim wyłożył na łamach „Naszego Dziennika” doradca Czarnka, dr Paweł Skrzydlewski. Najwięcej kontrowersji w konserwatywnej wizji edukacji wywołało „ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich”.

Minister kontynuował swój wywód na łamach prorządowego wPolityce.pl. Dalej mówił o „potężnym ataku na rodzinę”, wobec którego rząd nie zostanie obojętny.

– Mamy potężny atak na rodzinę. Wychowanie do życia w rodzinie, które zawiera także elementy niedemoralizującej edukacji seksualnej, jest niezwykle ważne i musi być przez nas promowane. Niezwykle ważne jest też wychowanie przez prawdę i dobro. Mamy dziś świat przepełniony kłamstwem, fałszowaniem rzeczywistości. Prawda musi być promowana, bo tylko ona prowadzi do dobra człowieka i dobra wspólnego – powiedział portalowi minister Czarnek.

Oberwało się też wszystkim oponentom konserwatywnej wizji świata i edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem celebrytek. – Celem jest nakierowanie ucznia ku dobru i prawdzie, a prof. Skrzydlewski rozwijał tego rodzaju rozważania filozoficzne w wywiadzie dla „Naszego Dziennika”. A to, że niektóre celebrytki o lewackich poglądach nie rozumieją słów ze słownika filozoficznego i źle im się one kojarzą, to wynika z ich nieuctwa, a nie z polityki edukacyjnej – powiedział dla wPolityce.pl minister.

I kontynuował, twierdząc, że MEiN uderzył w ten sposób w tzw. świat neomarksistowski. – W wielkich miastach, takich jak Warszawa, chciano niekiedy ideologizować dzieci, demoralizować je. Chcemy dać narzędzia kuratorom oświaty, by przeciwstawiali się ideologizacji i by chronili prawo każdego rodzica do wychowania dzieci zgodnie ze swoim światopoglądem – powiedział minister edukacji i oświaty. Jego zdaniem tak edukowani młodzi nie będą łatwym celem dla ideologizacji. Czarnek zwracał uwagę, że nowe kierunki oznaczają edukację klasyczną, patriotyczną i historyczną, ale ważnym aspektem będzie też rozwijanie edukacji zawodowej i ekologicznej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

off
cheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on sale
  • king crab atl
  • king crab menu
  • ffxiv kholusian king crab