off
Frances Haugen

Frances Haugen

Była menadżerka Facebooka: „…ta platforma zagraża zdrowiu i demokracji”

Posted by

Frances Haugen przekazała mediom dziesiątki tysięcy stron pochodzących z wewnętrznych raportów Facebooka. W poniedziałek na posiedzeniu Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów Parlamentu Europejskiego mówiła, że korporacja wie, jak dokonać zmian, ale nie chce narażać się na straty finansowe.

— Konsekwencje są bardzo poważne. (…) Jest to firma, która zarabia miliardy na poświęcaniu bezpieczeństwa, także dzieci, na rzecz zysków i jest to nie do przyjęcia — mówiła Haugen
— Dokumenty, które ujawniłam, dowodzą, że Facebook regularnie zwodził nas w kwestii tego, co jasno wynikało z jego własnych badań o bezpieczeństwie dzieci i jego roli w rozprzestrzenianiu nienawistnych i polaryzujących informacji — dodała
Haugen jest byłą menedżerką Facebooka, która przekazała mediom dziesiątki tysięcy stron wewnętrznych dokumentów korporacji.

— Platforma Facebook zagraża zdrowiu i dobrobytowi naszych obywateli, podkopuje demokrację. Zwalczanie takich negatywnych skutków mogłoby być proste, ale tak się nie dzieje — oznajmiła Haugen.

Facebook wycofuje się z systemu rozpoznawania twarzy
— Kierownictwo firmy wie, jak zabezpieczyć Facebooka i Instragrama, ale nie wprowadzają koniecznych zmian, ponieważ stawiają swoje ogromne zyski przed dobrem ludzi. Konsekwencje są bardzo poważne. (…) Jest to firma, która zarabia miliardy na poświęcaniu bezpieczeństwa, także dzieci, na rzecz zysków i jest to nie do przyjęcia — dodała.

Haugen jest byłą menedżerką Facebooka, która przekazała mediom dziesiątki tysięcy stron wewnętrznych dokumentów korporacji, zapoczątkowując w ten sposób serię artykułów na łamach „Wall Street Journal” i innych mediów. Mówiły one o wpływie Facebooka na polityczną polaryzację, promocję dezinformacji oraz nienawiści w wielu krajach na całym świecie, oraz szkodliwym wpływie Instagrama na dzieci.

Socjolog o wątpliwych etycznie metodach Facebooka: to codzienność, która nakręca spiralę nienawiści
— Zaczęłam mówić, bo poznałam przerażającą prawdę. Prawie nikt spoza Facebooka nie wie, co się dzieje wewnątrz. Kierownictwo firmy nie ujawnia ważnych informacji opinii publicznej, rządowi USA, akcjonariuszom i rządom na całym świecie. (…) Dokumenty, które ujawniłam, dowodzą, że Facebook regularnie zwodził nas w kwestii tego, co jasno wynikało z jego własnych badań o bezpieczeństwie dzieci i jego roli w rozprzestrzenianiu nienawistnych i polaryzujących informacji. Odpowiedzią na tę alarmująca sytuację powinny być nowe zasady i standardy — przekonywała europosłów Haugen.

— Facebook twierdzi, że wystarczy mu zaufać. Tymczasem mamy wiele dowodów, że Facebookowi ufać nie można. Na zaufanie trzeba zasłużyć — oceniła.

Facebook ogłosił zmianę nazwy firmy na Meta
Zwróciła uwagę, że ustawodawcy nie po raz pierwszy stykają się z podobnym problemem.

— Niegdyś przemysł tytoniowy twierdził, że papierosy są bezpieczne dla palaczy. Lekarze udowodnili jednak, że to nieprawda, i że papierosy są szkodliwe dla zdrowia. (…) Trzeba pamiętać, że Facebook codziennie wybiera zysk przed prawdą. I póki będzie mógł, póty będzie to robił — podkreśliła Haugen.

Haugen wystąpiła dotychczas przed komisjami amerykańskiego i brytyjskiego parlamentu, gdzie zachęcała do ściślejszej regulacji Facebooka i ujawnienia jego wewnętrznych mechanizmów i algorytmów, mających wpływ na to, jakie treści są promowane w serwisie.

źródło PAP

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

off
cheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on sale
buy cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys discount nfl jerseys cheap nfl jerseys online cheap nfl jerseys for sale cheap nfl jerseys from china cheap youth nfl jerseys maillot de foot pas cher chine vente maillot de foot pas cher maillots foot pas cher cheap oakley sunglasses discount oakley sunglasses cheap rayban sunglasses discount oakley sunglasses replica gucci belt