off
Andrij Melnyk

Andrij Melnyk

Szokujące słowa ambasadora Ukrainy!

Posted by

„…Nie było mordów na Wołyniu, a Polacy byli winni”

Nie było żadnych mordów na Wołyniu. Nie było! – mówił ambasador Andrij Melnyk odnosząc się do kwestii mordów Ukraińców dokonywanych na Polakach na Wołyniu. Polityk w programie „Jung und naiv” wyraził szereg tez, które nie mogą pozostać bez reakcji naszego kraju.
Pełniący swoją misję w Niemczech, Melnyk, odpowiadał na pytania dotyczące kwestii ludobójstwa Polaków na Wołyniu oraz innych zbrodni banderowskich. Jego zdaniem winę za takie zachowanie Ukraińskich sił powstańczych ponoszą Polacy.
Po I wojnie światowej zachodnia Ukraina była częścią Polski, a Ukraińcy byli największą mniejszością narodową w Polsce, stanowiąc 25 proc. jej ludności. Byli uciskani w sposób, który trudno sobie wyobrazić – stwierdził. Polska była wówczas dla nas takim samym wrogiem, jak nazistowskie Niemcy i Sowiety – dodał.
Dziennikarz nie odpuścił i stale dopytywał o masowe mordy na Polakach. Początkowo ambasador Ukrainy twierdził, że takowe nie miały miejsca, później stwierdził jednak, że … Polacy robili dokładnie to samo.
Tak. Były takie same masakry Polaków na Ukraińcach. Dziesiątki tysięcy Ukraińców zostały… To była wojna… Polacy chcą tę historię upolitycznić przeciwko… – podkreślił.
W dyskusji pojawił się także temat wymordowania tysięcy Żydów. W tym przypadku Andrij Melnyk poszedł w zaparte, iż nie jest to prawda.
Nie ma dowodu, że siły Bandery wymordowały setki tysięcy Żydów. Nie ma na to dowodów. To jest narracja, którą szerzy Rosja, a która jest też podchwytywana w Niemczech, w Polsce, w Izraelu – podsumował.

Źródło: Jung und naiv / twitter

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

off
cheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on sale
  • king crab atl
  • king crab menu
  • ffxiv kholusian king crab