off
Alaska wróci do Rosji?

Alaska wróci do Rosji?

Posted by

9 tysięcy osób podpisało już petycję nawołująca do powrotu Alaski w granice Rosji. Petycja pojawiła się na stronie Białego Domu 21 marca 2014 roku.  Autor  wezwał Amerykanów, aby glosowali

za secesją Alaski od Stanów Zjednoczonych.  Inicjator petycji zawarł w oficjalnym dokumencie uzasadnienie dla powrotu Alaski w granice Rosji, które dla wielu Amerykanów jest proste i zrozumiałe.

„Grupa rosyjskich Sybiraków przeszła przesmyk (teraz Cieśnina Beringa) 16 – 10 tysięcy lat temu. Rosjanie zaczęli osiedlać się na wybrzeżu Arktyki, Aleutsi zamieszkali na Archipelagu Aleuckim. Pierwsi Alaskę odwiedzili 21 sierpnia 1732 roku członkowie ekspedycji Szestakowa i Pawluszki (1729 – 1735) pod przewodnictwem inspektora Gwiazdowa i jego asystenta – nawigatora I. Fedorowa na łodzi „Święty Gabriel”. Głosuj za secesją Alaski od Stanów Zjednoczonych i za przyłączeniem jej do Rosji”.

Władze muszą oficjalnie odpowiedzieć  na petycję, j eśli zebrane zostanie minimum 92,5 tys. podpisów do 20 kwietnia br. Podobną petycję w 2012 roku  podpisało 125 tysięcy osób. Była to petycja  o odstąpieniu stanu Texas od granic Stanów Zjednoczonych, ale mimo spełnienia oficjalnych wymogów władze USA ( najbardziej demokratycznego państwa świata ) nie spełniły tego postulatu.  Pod petycją o secesji Alaski można podpisywać się ju od trzech dni.  Inicjatywę poparło już ponad 9 tysięcy głosów.


Źródło: http://petitions.whitehouse.gov/petition/alaska-back-russia/SFG1ppfN

5 komentarzy

  1. Fajna strona, nawet ciekawy wpis, dodam se do ulubionych niech strace 🙂

  2. Pingback: Igor

  3. Pingback: Collins

  4. Pingback: Kazek

  5. Pingback: Mirek

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

off