off
Świąteczne konkursy w Świdnicy

Świąteczne konkursy w Świdnicy

Posted by

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, jedne z najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych świąt w roku. Świdnickie instytucje kultury przygotowały mnóstwo ciekawych konkursów i serdecznie zapraszają do wzięcia w nich udziału.

Napisz list, ubierz choinkę i przygotuj eko-ozdobę

6 grudnia obchodzimy mikołajki. Tego dnia dzieci otrzymują prezenty, wcześniej jednak piszą listy do Świętego Mikołaja. Miejska Biblioteka Publiczna zachęca do przesłania prac najmłodszych świdniczan, w wieku od 3 do 10 lat. Na skany bądź zdjęcia listów pracownicy biblioteki czekają do 7 grudnia, a o szczegółach konkursu można przeczytać na stronie: https://mbp.swidnica.pl/2020/11/24/list-do-swietego-mikolaja/.

„Święta w stylu eko” – to kolejna propozycja konkursowa Miejskiej Biblioteki Publicznej. Aby wziąć udział w zabawie należy wysłać zdjęcie swojej ozdoby wykonanej z materiałów ekologicznych lub z recyklingu na adres: filia2@mbp.swidnica.pl, do 28 grudnia. Więcej informacji znaleźć można na stronie: https://mbp.swidnica.pl/2020/11/26/swieta-w-stylu-eko-konkurs/. A jeśli chcą Państwo pokazać swoją ozdobioną choinkę i wygrać nagrody to zachęcamy do wysyłania jej zdjęć także do 28 grudnia na adres: sekretariat@mbp.swidnica.pl – https://mbp.swidnica.pl/2020/11/24/ubierz-choinke-i-wygraj-nagrody/.

Zrób bombkę i przygotuj kartkę bożonarodzeniową

Młodzieżowy Dom Kultury do 14 grudnia czeka na świąteczne kartki bożonarodzeniowe. Prace plastyczne można dostarczyć osobiście, wysłać pocztą lub mailem na adres: dzialimprez@mdk.swidnica.pl. A o szczegółach konkursu przeczytacie na stronie: https://mdk.swidnica.pl/konkurs-plastyczny-kartka-swiateczna-boze-narodzenie-nowy-rok-2./ Przygotowanie bombki bożonarodzeniowej to kolejna propozycja konkursowa dla osób uzdolnionych plastycznie. Swoje dzieła należy dostarczyć osobiście lub drogą pocztową do 17 grudnia – https://mdk.swidnica.pl/miejski-konkurs-na-bombke-bozonarozeniowa/

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza również do wzięcia udziału w IV Bożonarodzeniowym Turnieju Szachowym, który odbędzie się 19 grudnia na serwisie lichess.org – https://mdk.swidnica.pl/iv-bozonarodzeniowy-turniej-szachowy/

Felietony, życzenia i świąteczny teledysk

Na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury ( www.sok.com.pl) 5, 12 i 19 grudnia ukaże się cykl felietonów pn. „Spacery” fotograficzne o jarmarku bożonarodzeniowym, o historii szopki betlejemskiej i o Betlejem”. Z kolei 7,14 i 21 grudnia zachęcamy do oglądania felietonów kulinarnych o tematyce okołoświątecznej i sylwestrowej, w tym o dekoracji świątecznego stołu wigilijnego. Cykl ten nosi tytuł: „Wszystko będzie dobrze”.

23 grudnia na fanpage’u na Facebooku zobaczymy „ŚOK-owską kolędę”, czyli wspólny teledysk przygotowany przez pracowników ośrodka. Tego samego dnia na choince w Rynku powieszone zostaną życzenia z dołączonym ciasteczkiem dla widzów teatru. Natomiast na Facebooku Świdnickiego Ośrodka Kultury w Wigilię odbędzie się premiera słuchowiska bożonarodzeniowego w wykonaniu pracowników. Będzie to fragmenty powieści „Klub Pickwicka” Charlesa Dickensa.

informacja i grafika: um.swidnica.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

off
cheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on salecheap sneakers on sale